zamknij

Okolica

Zamek w Będzinie

Wspaniale prezentujący się zamek w Będzinie leży przy ruchliwej drodze nad Czarną Przemszą. Obecny wygląd zawdzięcza XIX-wiecznej przebudowie w duchu romantyzmu i powojennej rekonstrukcji. Z punktu widokowego z lunetą  rozciąga się rozległy widok na całą okolicę. Po zwiedzaniu zamku możemy wczuć się w atmosferę tamtych czasów odpoczywając  na dziedzińcu warowni, gdzie znajduje się stylowa Karczma Rycerska.

Zapraszamy na stronę www.muzeum.bedzin.pl

Pałac Mieroszewskich

Barokowo – klasycystyczny pałac w Będzinie – Gzichowie, również nazywany Pałacem Gzichowskim, wzniesiony został w 1702 roku jako symbol pozycji i rangi rodu Mieroszewskich w Księstwie Siewierskim, jest typową XVIII – wieczną siedzibą szlachecką wzorowaną na pałacach francuskich. Na uwagę zasługuje park, który otacza pałac  pochodzący z początku XVIII w., Znajdują się tutaj drzewa liczące sto kilkadziesiąt lat. W parku zachowały się kamienne rzeźby Bachusa i Flory wykonane przez Jerzego Leonarda Webera w 1718 r.

Zapraszamy na stronę www.muzeum.bedzin.pl

Synagoga Mizrachi

Dom modlitwy Mizrachi w Będzinie przy ul. Potockiego 3 został założony pod koniec XIX w. inicjatywy i funduszy bogatego kupca Jakuba Chila Winera.
Wojnę przetrwał w stanie nienaruszonym. W sali modlitewnej zachowały się polichromie przedstawiające Ziemię Świętą, symbole 12 plemion Izraela i znaki zodiakalne. Przez wiele lat polichromie pozostawały ukryte pod węglem.

Zapraszamy na stronę http://pl.wikipedia.org/wiki/Synagoga_Mizrachi_w_B%C4%99dzinie

 

Teatr Dzieci Zagłębia

Jego historia sięga roku 1945, kiedy nauczyciel Jan Dorman (1912-1986) oraz jego żona, Janina Dorman (1910-2004), założyli w Sosnowcu Międzyszkolny Teatr Dziecka. Większość repertuaru skierowana jest do dzieci, choć znajdą się także specjalne spektakle edukacyjne dla młodzieży oraz przedstawienia dla dorosłych.

Zapraszamy na stronę www.teatr.bedzin.pl/

O nas

Centrum Sportowo Konferencyjne Sportowa Dolina, położone jest w centrum miasta Będzina.

CSK to doskonałe miejsce na wypoczynek, przystanek w podróży służbowej czy pobyt biznesowy.

Rozumiemy indywidualne potrzeby naszych Gości i staramy się zapewnić im jak najlepsze warunki pobytu.

Oferta

Do dyspozycji gości oddajemy:

  • 16 pokoi z dostępem do Internetu oraz TV satelitarną
  • 3 sale konferencyjne
  • restaurację, która potrafi oczarować niezwykłym połączeniem kulinarnych tradycji ze swobodną atmosferą stylowego pubu.

Kontakt

Sportowa Dolina

42-500 Będzin,  ul. Sportowa 4a

Mapa dojazdu